ADMİN PANELE GİRİŞ

Kredi hesaplama paneline http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/ adresinden ulaşabilirsiniz. Adrese giriş yaptıktan sonra wp adminde oturum açılmışsa direkt panel sayfasına yönlendirecektir fakat oturum açılmamışsa uyarı sayfasına yönlendirecek (Resim 1).

Resim 1

Açılan sayfadaki Giriş Ekranına git linkine tıklayınız. Yeni pencerede wp-login.php sayfasına yönlendirecek (Resim 2). Giriş işlemi yaptıktan sonra uyarı sayfasını açıp sayfayı yenileyin (Resim 1).

Resim 2

BANKALAR MODÜLÜ

Resim 3

Banka Ekle:

Resim 4

http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/banka_kayit.php sayfasındaki banka ekle kısmındaki (Resim 3) alanları doldurun ve Banka Ekle butonuna basın.

Banka Adı : Bankanın adını yazın

Banka İkon : Bu kısma resim dosyasının tam url’sini yazın. Örnek: http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/resimler/akbank.jpg

Sayfa Url : Açıklama sayfalarını eklemek için bu alanı kullanabilirsiniz. Örnek: http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/akbank-kredileri

Banka Güncelle:

http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/banka_kayit.php sayfasındaki kayıtlı bankalar listesinden (resim 4) güncellemek istediğiniz banka isminin yanındaki Güncelle butonuna tıklayın açılan sayfadaki alanları doldurun ve güncelle butonuna tıklayın.

Resim 5

Banka Adı : Bankanın adını yazın

Banka İkon : Bu kısma resim dosyasının tam url’sini yazın. Örnek: http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/resimler/akbank.jpg

Sayfa Url : Açıklama sayfalarını eklemek için bu alanı kullanabilirsiniz. Örnek: http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/akbank-kredileri

Banka Sil:

http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/banka_kayit.php sayfasında kayıtlı bankalar listesi alanından (resim 3) silmek istediğiniz banka isminin yanındaki Sil butonunu kullanıp silebilirsiniz.

Not: Bankalar modülünde yapılan işlemler otomatik zamanlanmış (cronjob)  görevlerden etkilenmez.

 

FAİZ ORANLARI MODÜLÜ

Resim 6

Faiz Oranı Ekle:

Resim 7

http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/faiz_orani_ekle.php sayfasındaki ilgili faiz oranı ekle kısmındaki (resim 6) alanları doldurun ve Faiz Oranı Ekle butonuna basın.

Faiz Oranı Güncelle:

Resim 8

http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/faiz_orani_ekle.php sayfasındaki kayıtlı faiz oranları  listesinden (resim 8) güncellemek istediğiniz oranın yanındaki Güncelle butonuna tıklayın açılan sayfadaki alanları doldurun ve Güncelle butonuna tıklayın.

Faiz Oranı Sil:

http://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/faiz_orani_ekle.php sayfasındaki  kayıtlı faiz oranları listesinden (resim 6) silmek istediğiniz oranın yanındaki Sil butonunu kullanıp silebilirsiniz.

Not: Faiz Oranları  modülünde yapılan işlemler otomatik zamanlanmış (cronjob)  görevlerden etkilenir. Yani cronjob üzerinden veya admin panelden Otomatik Veri Güncelleme kısmından yapılan işlemler yaptığınız değişiklikleri siler.

 

KKDF Ve BSMV GÜNCELLEME

http://sitenizinadresi/wp-admin/kredi_hesaplama/faiz_ek_maliyet_ekle.php

Resim 9

VERİ GÜNCELLEME MODÜLÜ

Verileri üç şekilde güncelleyebilirsiniz

  • Zamanlanmış görev ile (cpanel cronjob), ayarlanan zaman dilimlerinde cronjoba bağlı bot kendi havuzumuzdan verileri sitenize aktarır. Bu işlem sırasında elle eklediğiniz bankalar silinmez fakat faiz oranları silinir. Cronjob kurulum aşamasında aktif edilmiştir.
  • İlgili modüllerden elle giriş yaparak.
  • Otomatik veri güncelleme modülü

Resim 10

https://siteadresiniz/wp-admin/kredi_hesaplama/index.php adresindeki otomatik veri Güncelleme Alanından (resim 10) sırasıyla Bankaları Güncelle, Kredi Oranları Güncelle işlemleri ile kendi havuzumuzdan verileri sitenize aktarabilirsiniz. Bu işlem sırasında elle eklediğiniz bankalar silinmez fakat faiz oranları silinir.